PERSPEKTYWY
Dewiza

Piątek, 20 - Wrzesień 2019r.
menu
News

Rozpoczęcie zajęć Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

Publikacja: 2019-09-04, godz.: 12:26
W ten piątek, 06 września 2019r. odbędą się pierwsze zajęcia dla szkół zaocznych - Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych - semestr III oraz V. Zapraszamy słuchaczy i kandydatów na godzinę 16:00.
Czytaj całość aktualności »
News

ROK SZKOLNY 2019/2020 ROZPOCZĘTY !

Publikacja: 2019-09-02, godz.: 16:34
Punktualnie o godzinie 9.00 w auli szkolnej Zespołu Szkół nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Dyrektor szkoły p. Artur Stochmiałek przywitał wszystkich zgromadzonych uczniów oraz pracowników Zespołu Szkół, życząc udanego, pełnego wrażeń nowego roku szkolnego. Dyrektor serdeczne słowa skierował do uczniów klas pierwszych. Jest to rok szczególny, albowiem w naszych szkolnych murach przywitaliśmy zarówno absolwentów gimnazjów, jak i szkół podstawowych. Dyrektor wyraził nadzieję, że nasi młodsi koledzy będą się u nas czuli bezpiecznie i z sukcesem będą poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Głos zabrał również radny powiatu prudnickiego p. Dragomir Rudy życząc wszystkim zebranym uczniom powodzenia w nowym roku szkolnym, stwierdzając równocześnie, że Zespół Szkół jest jedną z najlepszych szkół w powiecie. Uczniów przywitała również przedstawicielka firmy Multiserwis, wręczając uczniom , którzy uczestniczyć będą w zajęciach organizowanych przez firmę, okolicznościowe gadżety. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć wszystkim uczniom połamania piór a nauczycielom dużo cierpliwości. Kochani, niech moc będzie z Wami ! Byle do czerwca …
Czytaj całość aktualności »
News

UCZ SIĘ Z MULTISERWIS!

Publikacja: 2019-06-20, godz.: 09:20

Firma Multiserwis Sp. z o.o. z Krapkowic zaprasza absolwentów Gimnazjów i Podstawówek oraz ich Rodziców do rozmowy na temat nauki i pracy w Multiserwis.

Codziennie od 19 czerwca do końca miesiąca konsultant kariery z firmy Multiserwis będzie czekał na Państwa w SZPiKu – Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery - naprzeciw Sekretariatu.

Serdecznie Zapraszamy w godzinach 10:00 – 14:00.

MULTISERWIS.COM

Czytaj całość aktualności »
News

ŚWIADECTWA ROZDANE I ZACZYNAMY WAKACJE !!!

Publikacja: 2019-06-19, godz.: 16:35
19 czerwca młodzież Zespołu Szkół zebrała się w auli szkolnej, aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2018/2019 i odebrać świadectwa. Wyróżnieni uczniowie odebrali świadectwa z paskiem ,okolicznościowe dyplomy i nagrody. Pożegnaliśmy również uczniów 3 klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy w tym dniu zakończyli edukację w naszej szkole. Wszystkim uczniom składamy gratulacje i życzymy udanych wakacji. Drodzy Uczniowie, spędzajcie ten wolny czas bezpiecznie , rozważnie i pamiętajcie o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa . A Wam drodzy Nauczyciele, życzymy zasłużonego i spokojnego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu !
Czytaj całość aktualności »
News

Z POLITYKĄ NA „TY” CZYLI, MŁODZIEŻ ZESPOŁU SZKÓŁ Z WIZYTĄ W WARSZAWIE

Publikacja: 2019-06-18, godz.: 08:25

W związku z powołaniem do życia Młodzieżowej Rady Gminy, dnia 18.06 z inicjatywy Burmistrza Miasta Głogówka zorganizowany został wyjazd do Warszawy, którego głównym punktem była wizyta w Sejmie.

W przedsięwzięciu wzięła udział młodzież z terenu gminy Głogówek, w tym 11-osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół. Młodzież miała okazję zwiedzić główną salę sejmową, salę posiedzeń, restaurację sejmową, jak również porozmawiać z posłem P. Kukizem.

Celem wyjazdu była również edukacja prodemokratyczna młodych ludzi oraz zachęcenie ich do zainteresowania się polityką.


Czytaj całość aktualności »
News

UROCZYSTE OTWARCIE SZKOLNEGO PUNKTU INFORMACJI I KARIERY

Publikacja: 2019-06-14, godz.: 12:27

W dniu wczorajszym, w Zespole Szkół w Głogówku odbyło się uroczyste otwarcie zaaranżowanego przez lokalne firmy Szkolnego Punktu Informacji i Kariery w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”.

Na gali gościliśmy m.in. Marszałka Województwa Opolskiego, Opolskiego Kuratora Oświaty, Zastępcę Starosty Prudnickiego, Dyrektora Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, Burmistrza Głogówka, właścicieli, prezesów i przedstawicieli firm: Multiserwis Sp. z o.o., Filplast Sp. z o.o., B+K Polska GmbH Sp.K., Krzysztof Cichon Internationale Transport Sp. z o.o., Morawiec Transport Sp. z o.o. , jak również przedstawicieli lokalnych środowisk edukacyjnych i społecznych.

Podczas uroczystości omówiono efekty współpracy z lokalnym biznesem , projekty dotyczące szkolnictwa zawodowego w woj. opolskim oraz dokonano uroczystego otwarcia pracowni SZPIK-u. Podpisana została również umowa o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół oraz przedstawicielami najważniejszych, lokalnych firm, mająca na celu propagowanie i podnoszenie efektów kształcenia , jak również wspieranie szkolnictwa zawodowego oraz pozyskiwanie nowych pracowników, szczególnie wśród ludzi młodych.

Szkolny Punkt Informacji i Kariery umożliwi młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych świadome przygotowanie do planowania przyszłej kariery zawodowej w oparciu o profesjonalne doradztwo zawodowe.


Czytaj całość aktualności »
News

SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE – KADECI

Publikacja: 2019-06-12, godz.: 16:20
12 czerwca Zespół Szkół był gospodarzem zawodów sportowych „Sprawni jak żołnierze – Kadeci” zorganizowanych dla młodzieży klas podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyły drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Głogówku, jak również drużyny ze Szkoły Podstawowej w Szonowie i Biedrzychowicach. Zawodnicy startowali w konkurencji strzeleckiej, rzutu granatem, biegu z przeszkodami oraz udzielania pierwszej pomocy. Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogówku, albowiem zarówno drużyna dziewcząt , jak i chłopców zdobyła 1 miejsce. Gratulujemy !

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy sportowej postawy.


Czytaj całość aktualności »
News

Oferta współpracy - spotkanie informacyjne

Publikacja: 2019-06-03, godz.: 12:37
Spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się 13 maja br. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół w Głogówku o godzinie 17:00.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz informacjami zawartymi na stronie www firmy Multiserwis w Krapkowicach.
Od roku szkolnego 2019/2020 planujemy otworzyć w Zespole Szkół w Głogówku naszą klasę patronacką.
MULTISERWIS.COM

Czytaj całość aktualności »
polecamy
button button button button button button button button button button button button button button button button
Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 927518