PERSPEKTYWY
Dewiza

Piątek, 27 - Styczeń 2023r.
menu

Tymczasem w Zakopanem...

W dniach 19-21.10.2015 nasza klasa, 2LO, udała się na wycieczkę szkolną do Zakopanego. Pierwszego dnia spacerowaliśmy po Krupówkach.

We wtorek byliśmy w miejscowości Murzasichle, w Izbie Regionalnej. Tam wysłuchaliśmy w gwarze góralskiej opowieści o historii Tatr. Gawędziarz, w stroju góralskim uświetnił je grą na skrzypcach oraz tamtejszymi przyśpiewkami. Energiczny baca opowiadał w sposób bardzo ciekawy, często wtrącając jakieś anegdotki. Następnie odwiedziliśmy na Harendzie Muzeum Jana Kasprowicza, gdzie żył i tworzył aż do śmierci. Małżeństwo Kasprowiczów po śmierci zostało pochowane w ogrodzie, w przepięknym grobowcu. Później udaliśmy się na najstarszy zakopiański cmentarz, na którym spoczywają takie znakomitości, jak: Stanisław Witkiewicz, Kornel Makuszyński, czy Tytus Chałubiński. Cmentarz był naprawdę piękny. Różnorakie nagrobki dodawały uroku temu niezwykłemu miejscu. Tego dnia widzieliśmy również skocznię narciarską.

W środę udaliśmy się na Gubałówkę. Niestety pogoda nie dopisała, więc podjechaliśmy tam kolejką górską. Ostatnim punktem naszej wyprawy był kościół pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie św. Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Ojczyzny odprawiał Mszę świętą. Wyjazd był naprawdę udany! JS, 2LO

A oto zdjęcia z naszej wycieczki:

newsduze/zak1.JPG

newsduze/zak2.JPG

newsduze/zak3.jpg

newsduze/zak4.JPG

newsduze/zak5.JPG

newsduze/zak6.jpg

newsduze/zak7.jpg

newsduze/zak8.jpg

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2015-10-27, godz.: 04:27
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301 , kom: 500-212-954
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki , Deklaracja dostępności
Licznik odwiedzin: 1544614