PERSPEKTYWY
Dewiza

Czwartek, 30 - Marzec 2023r.
menu

SUKCES SPORTOWY

Zakończyły się LV zawody Sportowo – Obronne „Sprawni jak żołnierze”, do których przystąpiło aż 18 drużyn z województwa opolskiego. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pięcioma konkurencjami: strzelanie z KBKS z odległości 50m., rzut granatem do celu, bieg na orientację, tor sprawnościowo - zwinnościowy i pierwsza pomoc przed-medyczna.

Przygotowania do zawodów trwały kilka miesięcy, celem treningów było podtrzymanie kondycji fizycznej na poziomie umożliwiającym odbywanie przez ucznia treningu strzeleckiego. Wielokrotnie kształtowano u zawodników zdolności motoryczne, wrażliwość równoważną i dotykową oraz umiejętność zachowania się w zmiennych warunkach atmosferycznych, które w tym roku nie sprzyjały młodzieży. Padający deszcz i niska temperatura nie zniechęciła jednak uczestników do walki o puchar. Treningi, w których uczestniczyła młodzież Zespołu Szkół w Głogówku przyniosły znaczące efekty. Uczennice Dominika Borysiuk, Stefania Muller i Karolina Ćwięczek wywalczyły pierwsze miejsce i zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się na początku czerwca w Bornym Sulinowie. Ponadto Stefania Muller została uhonorowana tytułem najlepszej zawodniczki tegorocznych zawodów. Drużyna chłopców zajęła drugie miejsce w województwie opolskim.

newsduze/dsjz.jpg

newsduze/sjz117.jpg

newsduze/sjz217.jpg

newsduze/sjz317.JPG

newsduze/sjz417.JPG

newsduze/sjz517.JPG

newsduze/sjz617.JPG

newsduze/sjz717.JPG

newsduze/sjz917.jpeg

Autor tekstu: A.Borucka

Publikacja aktualności: 2017-05-07, godz.: 22:48
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301 , kom: 500-212-954
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki , Deklaracja dostępności
Licznik odwiedzin: 1565557