PERSPEKTYWY
Dewiza

Środa, 7 - Grudzień 2022r.
menu

SZKOLNA AKADEMIA WIEDZY - MUZYCZNE INSPIRACJE

Dnia 11.04 odbyło się kolejne spotkanie w ramach Szkolnej Akademii Wiedzy. Tym razem tematem spotkania były Muzyczne Inspiracje. Gośćmi Akademii byli dwaj utalentowani uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu –Szymon Gacek – uczeń LO w Głogówku oraz Karol Szczupaczyński – uczeń LO w Opolu.
Młodzi muzycy przygotowali dla nas prawidłową ucztę muzyczną, brawurowo wykonując utwory na marimbę, wibrafon, werble i tomy. Artyści przedstawili nam bliżej instrumenty, na których grali, jak również opowiedzieli o swoich muzycznych pasjach, inspiracjach i planach na przyszłość. Mieliśmy okazję usłyszeć niesamowite brzmienia marimby i wibrafonu w takich utworach, jak: „Valencia” Neya Rosauro, „Katamiya” Emmanuela Sejourne, „Ghanaia” Matthiasa Schmitta, czy też „Bolero” i „Stand up, champ!” EckhardaKopetzkiego. Młodzi artyści mają już na swoim koncie liczne koncerty, m.in. z Filharmonią Opolską. W najbliższym czasie Szymona i Karola czekają zagraniczne podróże do Portugalii i Austrii, gdzie będą brali udział w konkursie i warsztatach muzycznych. trzymamy kciuki i życzymy wielu kolejnych muzycznych sukcesów i inspiracji !
newsduze/aw1.jpg

newsduze/aw2.jpg

newsduze/aw3.jpg

newsduze/aw4.jpg

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2017-05-17, godz.: 07:32
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301 , kom: 500-212-954
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki , Deklaracja dostępności
Licznik odwiedzin: 1527262