PERSPEKTYWY
Dewiza

Piątek, 27 - Styczeń 2023r.
menu

ZAJĘCIA NA SYMULATORZE NAUKI JAZDY

Uczniowie kształcący się w zawodzie Technik logistyk oraz Mechanik pojazdów samochodowych mieli okazję przekonać się, jak wygląda codzienna praca kierowcy samochodu ciężarowego.

Dnia 18 maja 2017r. miała miejsce wycieczka zawodowa do Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu celem uczestniczenia w szkoleniu na symulatorze do nauki jazdy zawodowych kierowców pojazdów ciężarowych. Jest to nowo powstały ( 21 marca) i pierwszy w kraju punkt zbudowany na wzór SCANII gdzie można przeprowadzać tego typu szkolenia. Kierowca pracuje w identycznych warunkach jak w kabinie prawdziwego pojazdu, trzeba zapiąć pasy, gdyż kabina na zakrętach niebezpiecznie się wychyla. W Sali obok zainstalowano stanowisko instruktorskie skąd komendy do kierowcy, można mu zaprogramować warunki jazdy (mgła, śliskość, deszcz) oraz przeszkody do pokonania. Na urządzeniu będą ćwiczyć przyszli kierowcy zawodowi.

newsduze/sym1.jpg

newsduze/sym2.jpg

newsduze/sym3.jpg

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2017-06-14, godz.: 14:40
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301 , kom: 500-212-954
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki , Deklaracja dostępności
Licznik odwiedzin: 1544691