PERSPEKTYWY
Dewiza

Piątek, 27 - Styczeń 2023r.
menu

WYJAZDY STUDYJNE

Celem wyjazdu było zaznajomienie się z rzeczywistym funkcjonowaniem placówek opisywanych w szkolnych podręcznikach oraz nawiązanie bliższej współpracy z firmami działającymi w pobliżu naszej szkoły. Ciekawe zaprezentowanie funkcjonowania zwiedzanych firm oraz entuzjazm i zadowolenie widoczne w oczach uczniów, motywują do poszukiwania kolejnych placówek celem kontynuacji cyklu wycieczek zawodowych.

Uczniowie kształcący się w zawodzie Technik logistyk oraz Mechanik pojazdów samochodowych mieli okazję przekonać się, jak wygląda praca w przedsiębiorstwach z branży transportowo-spedycyjno-logistycznej i produkcyjnej. Dnia 9 marca 2017 roku odwiedzili Centrum Logistyczne Paul Schockemoehle Logistics sp. z o.o. w Krapkowicach oraz 6 kwietnia 2017r. firmę Bischof+Klein Polska GmbH sp.k. w Walcach. Na wycieczkę pojechali pod opieką pana A. Cichonia, który był organizatorem oraz pomysłodawcą wycieczek zawodowych.

Zakład Bischof + Klein Polska to jedyny przedstawiciel w naszym kraju z wielu z czołowych europejskich producentów opakowań elastycznych i folii technicznych. Zakład działa w Walcach od 16 lat i zatrudnia ponad 200 pracowników (na świecie 3 tysiące). Bischof + Klein ma swoje oddziały jeszcze w Niemczech, Anglii, Francji oraz Arabii Saudyjskiej a dostarcza swoje produkty do około 40 krajów na całym świecie. Największymi odbiorcami są firmy z branż petrochemicznej, chemicznej i budowlanej. Centrum Logistyczne Paul Schockemoehle Logistics w Krapkowicach działa od roku 2008 i jest to jedyny oddział tej firmy w Polsce. Po modernizacji mającej miejsce w 2013 roku posiada magazyn o powierzchni 8 tys. m2 (12000 paletowych jednostek ładunkowych). Oby dwa przedsiębiorstwa są w trakcie rozbudowy i rekrutacji nowych pracowników, zaś krótki pobyt tam pokazał naszym uczniom od środka jak wygląda praca logistyka.

newsduze/sch1.jpg

newsduze/sch2.jpg

newsduze/sch3.jpg

newsduze/bk1.jpg

newsduze/bk2.jpg

newsduze/bk3.jpg

newsduze/bk4.jpg

Autor tekstu: A. Cichoń

Publikacja aktualności: 2017-06-27, godz.: 10:22
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301 , kom: 500-212-954
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki , Deklaracja dostępności
Licznik odwiedzin: 1544641