PERSPEKTYWY
Dewiza

Sobota, 20 - Październik 2018r.
menu

„PAMIĘTAJ, W SIECI NIE JESTEŚ ANONIMOWY”

Uczniowie klasy II Technikum w dniu 28 września 2017r. wraz z opiekunem panią Agnieszką Sejnowską pojechali do Prudnika w celu uczestniczenia w szkoleniu pt.,,Bezpieczni w cyberprzestrzeni". Poprowadził je funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

W dzisiejszym świecie każdy z nas ma nieograniczony dostęp do sieci i może znaleźć tam sporo przydatnych informacji, ale również niebezpiecznych treści.

Internet jest miejscem pracy, edukacji i rozrywki jednak musimy znać i przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjant opowiadał również, w jaki sposób nadużywanie zasobów sieci może doprowadzić do stanu załamania nerwowego czy uzależnień oraz przestrzegał przed podejrzanie wyglądającymi stronami internetowymi wyłudzającymi dane osobowe. Podkreślał, że programy antywirusowe należy instalować nie tylko na kom, wielokrotnie podkreślając, że w sieci nikt nie jest anonimowy.

newsduze/wsbb1.JPG

newsduze/wsbb2.png

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2017-10-12, godz.: 11:00
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 821981