PERSPEKTYWY
Dewiza

Sobota, 20 - Październik 2018r.
menu

„HEJT? HEJTU NIE PROMUJĘ, HEJT BANUJĘ, BO REAGUJĘ"

To główne hasło tegorocznego dnia godności. Global Dignity Poland oraz Fundacja Świadomego Rozwoju przygotowały materiały lekcyjne o nienawiści w prawdziwym i wirtualnym świecie.

Owe zajęcia przeprowadziła pani Sejnowska w klasie 1T i 2SW na lekcji informatyki w dniu 18 października. Mowa była o powodach, skutkach i rodzajach "Hejtu". Na kartkach uczniowie napisali, co im się kojarzy z "Hejtem", najczęściej używanymi stwierdzeniami była nienawiść, obraza, a także wyzwiska. Cel lekcji, to oczywiście przestroga przed tym, co czeka na nas w kontakcie we współczesnym społeczeństwie.

Nie propagujmy, lecz powstrzymujmy tego typu zachowania, zawsze znajdzie się ktoś, kogo Twoje słowa mogą obrazić i zawsze znajdzie się ktoś, kto może Ciebie obrazić. Nigdy nie pozbędziemy się nienawiści, ale zawsze możemy zmniejszyć jej skalę.

newsduze/hejt2.JPG

newsduze/hejt3.JPG

newsduze/hejt4.JPG

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2017-10-13, godz.: 11:28
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 821976