PERSPEKTYWY
Dewiza

Piątek, 3 - Grudzień 2021r.
menu

Inauguracja Głogóweckiej Akademii Wiedzy

Niecodziennym wydarzeniem w Zespole Szkół w Głogówku była wizyta Jego Ekscelencji ks. Biskupa Ordynariusza Diecezji Opolskiej prof. dr hab. Andrzeja Czai. Przybył on do naszej szkoły jako jeden z prelegentów inauguracyjnego spotkania Głogóweckiej Akademii Wiedzy.

20 października 2011r. w auli Zespołu Szkół w Głogówku miała miejsce Inauguracja Roku Akademickiego 2011/2012 Głogóweckiej Akademii Wiedzy. Rektorzy Akademii zaprosili swoich ?studentów? na dwa wykłady. Jako pierwszy wystąpił dr Henryk Grek, który wygłosił mowę metaforycznie zatytułowaną ?Serce jesienią?. Absolutnie nie było tu mowy o stanach takich jak melancholia czy zakochanie?a i pewnie słuchacze doskonale zdawali sobie sprawę z powagi podejmowanego problemu. Drugi wykład wygłosił szczególny gość Akademii i naszej szkoły - ks. biskup Andrzeja Czaja, który wygłosił wykład pod tytułem ?Kościół wobec wyzwań na początku XXI wieku?. Mowa ks. biskupa okazała się bardzo zajmująca i pouczająca. W przerwach pomiędzy wykładami uczestnicy mogli zastanowić się nad ich sensem wsłuchując się w dźwięki muzyki w wykonaniu orkiestry z Domu Kultury lub poważnej muzyki granej z wielkim talentem przez Paulinę Storkę. Swoimi umiejętnościami mogły pochwalić się także młode adeptki tańca, które zadziwiły widzów gibkością i poczuciem rytmu.

Wizyta zaszczytnej Akademii w murach Zespołu Szkół stała się okazją do zaprezentowania uroków naszej jakże starej i pięknej ?uczelni? wraz ze słynną aulą. Mamy nadzieję, że będziemy częściej gościć w jej murach tak wspaniałe grono słuchaczy Akademii.

Autor tekstu: Barbara Stolarewska

Publikacja aktualności: 2011-11-29, godz.: 12:25
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301 , kom: 500-212-954
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 1343729