PERSPEKTYWY
Dewiza

Sobota, 29 - Luty 2020r.
menu

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

Ile razy przechodząc przez park widzieliście śmieci porozrzucane dookoła? Pewnie każdy z nas widział osobę, która zaśmieca środowisko i na to nie zareagował. Właśnie dlatego powstały różne akcje, dzięki którym ludzie mogą zapobiec niszczeniu piękna przyrody. Jedną z nich jest akcja "Sprzątanie Świata", którą od wielu lat organizuje Fundacja Nasza Ziemia.

25 już edycja odbyła się 21.09 pod hasłem "Akcja Segregacja 2x więcej, 2x czyściej". Wzięła w niej udział cała nasza szkoła. Sprzątaliśmy tereny wokół szkoły, jak również nasz mały las – Olszynkę. Młodzież segregowała odpady, najwięcej zebrano plastikowych reklamówek, puszek po napojach oraz różnego rodzaju papieru. Śmieci były wyrzucane do odpowiednich śmietników. Efekt ? Jest czyściej ! Oby jak najdłużej !

A my apelujemy do wszystkich uczniów naszej szkoły i nie tylko: Widzisz śmieci na swojej drodze lub w okolicy ? Podnieś i wyrzuć ! Widzisz kogoś, kto śmieci ? Zwróć uwagę ! Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zmniejszyć skalę zaśmiecania naszego środowiska a pamiętajmy, że czyste środowisko to zdrowsze życie !

newsduze/ssw2.JPG

newsduze/ssw3.JPG

newsduze/ssw4.JPG

Autor tekstu: Paulina Blaszczyk

Publikacja aktualności: 2018-10-15, godz.: 00:00
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 992694