PERSPEKTYWY
Dewiza

Środa, 21 - Sierpień 2019r.
menu

‘MIASTA DEMOKRATYCZNE ‘ w Zespole Szkół w Głogówku

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu organizuje dla młodzieży z województwa śląskiego i opolskiego warsztaty pt.: „Miasta demokratyczne”. Również i młodzież Zespołu Szkół bierze dziś udział w tych ciekawych warsztatach. Warsztaty odbywają się na terenie naszej szkoły.

Uczniowie będą mogli rozwinąć własny koncept nowoczesnego europejskiego miasta. Młodzież pozna zasady działania miasta nie tylko w formie teoretycznej, ale również praktycznie wcielając się w przedstawicieli różnych grup (prezydenta i rady miasta, mieszkańców, mniejszości narodowe/etniczne/kulturowe itp.) i walcząc o swoje prawa i racje. Pod czujnym okiem trenera uczniowie będą mieli możliwość do dyskusji i rozwiązywania sytuacji konfliktowych, tak,aby powstało nowe miasto, gdzie wszyscy mieszkańcy będą zadowoleni. Bo zgodnie ze słowami Jana Nowaka-Jeziorańskiego „Nie ma demokracji bez udziału obywateli”.

newsduze/md3s.jpg

newsduze/md6s.jpg

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2018-11-15, godz.: 20:48
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 917531