PERSPEKTYWY
Dewiza

Wtorek, 18 - Czerwiec 2019r.
menu

SZKOLNA TV, ZS MAGAZINE ORAZ KÓŁKO STRZELECKIE ZESPOŁU SZKÓŁ W GŁOGÓWKU W PROJEKCIE „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA”

Projekt „Razem dla Bezpieczeństwa” to realizacja kolejnego już, trzeciego etapu kompleksowych działań na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego. Zespół Szkół w Głogówku ponownie uczestniczył w projekcie, rezultatem czego była możliwość przeprowadzenia zajęć pozaszkolnych: dziennikarskich – dla członków gazety szkolnej ZS Magazine, zajęć dla członków Szkolnej Telewizji oraz zajęć strzeleckich . Zajęcia miały na celu propagowanie wśród młodzieży ww. zainteresowań.

Na zajęciach uczniowie zapoznali się z różnymi gatunkami dziennikarskimi i tworzyli własne artykuły. Zapoznali się z tajnikami tworzenia gazety i jej szaty graficznej. Kształtowali umiejętność posługiwania się nowoczesnym sprzętem audio-wizualnym, jak i montażu zarejestrowanych wydarzeń. Uczniowie zwiedzili krakowską siedzibę Telewizji TVN, gdzie mieli okazję zapoznać się z pracą reporterów, kamerzystów, jak i zwiedzić plany popularnych seriali „Szkoła” oraz „Szpital”. Uczestnicy projektu przeprowadzali również ciekawe wywiady, co pozwoliło im na przełamanie barier interpersonalnych i komunikacyjnych.

Efektem końcowym projektu był kolejny numer gazety szkolnej ZS Magazine oraz kolejne odcinki wiadomości szkolnych. Zarówno gazeta, jak i szkolne wiadomości dostępne są na stronie Zespołu Szkół: www.zsglogowek.pl.

Pomimo zakończenia projektu, uczniowie nadal kontynuują pracę w szkolnej gazecie, telewizji i kółku strzeleckim.

Czytajcie nas i oglądajcie nas na naszej szkolnej stronie internetowej.

newsduze/p1m.jpg

newsduze/p3m.JPG

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2018-12-27, godz.: 05:32
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 897284