PERSPEKTYWY
Dewiza

Wtorek, 18 - Czerwiec 2019r.
menu

ZWIEDZAMY OŁOMUNIEC

Okres przedświąteczny to czas organizowania świątecznych jarmarków. Każdego roku uczniowie Zespołu Szkół wybierają się na przedświąteczną wyprawę odwiedzając bożonarodzeniowe jarmarki. Tym razem odwiedzili naszych południowych sąsiadów .

Młodzież zawitała do miasta położonego w samym sercu Moraw i uznawanego za jedno z najpiękniejszych w Europie Środkowej – Ołomuńca. To miasto pałaców, świątyń i barokowych fontann. Miasto z bogatą historią i przepięknymi budowlami. Uczniowie zwiedzili piękny Rynek Górny, gdzie podziwiali zabytkowe kamienice, imponującej wielkości zegar a także najpiękniejszy chyba kościół w Ołomuńcu – Katedrę św. Wacława.

Obowiązkowym punktem programu wyprawy była wizyta w kompleksie szklarnianym, a szczególnie Palmiarni, gdzie młodzież podziwiała różnorodną roślinność egzotyczną i tropikalną. I wreszcie największy hit miasta w tym okresie – jarmark bożonarodzeniowy. Na straganach panuje całkiem spora różnorodność, jednak największą popularnością cieszyły się stoiska gastronomiczne. Uczniowie delektowali się regionalnymi przysmakami, pieczonymi kasztanami, kiełbaskami z grilla, czy czeskimi serami. Nie zabrakło również tradycyjnych świątecznych grzańców! Wyprawa wprowadziła wszystkich uczestników w prawdziwie świąteczny nastrój. Inicjatorką wyjazdu była p. Sabina Duda-Duma.

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2018-12-23, godz.: 09:27
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 897258