PERSPEKTYWY
Dewiza

Środa, 21 - Sierpień 2019r.
menu

LOGISTYCY ZESPOŁU SZKÓŁ W GŁOGÓWKU W FABRYCE FIATA

Uczniowie Technikum Zespołu Szkół w Głogówku 8 stycznia mieli okazję przekonać się, jak wygląda praca na linii produkcyjnej samochodów w zakładach Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach. Organizatorem oraz pomysłodawcą wyjazdu studyjnego do największego zakładu produkcyjnego w kraju był p. Andrzej Cichoń – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Jedną z ciekawostek, w którą trudno było młodzieży uwierzyć, jest to, iż zaledwie 20 godzin wystarczy na powstanie jednego samochodu. W warunkach tyskiego zakładu oznacza to, że co 50 sekund zjeżdża gotowy samochód i to nie na magazyn, tylko pod konkretnego klienta. Widać zatem, iż koncern Fiata daje sobie nieźle radę w czasach kryzysu, który dotknął również rynek motoryzacyjny.

Wycieczka była bardzo interesująca, można było na własne oczy przekonać się jak z niewielkich kawałków stali, na poszczególnych etapach obróbki, powstaje samochód. Wrażenia niesamowite! Tego na pewno nie zobaczymy w programie „Jak to jest zrobione” na Discovery Channel. To trzeba zobaczyć na własne oczy.

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2019-01-11, godz.: 13:30
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 917545