PERSPEKTYWY
Dewiza

Środa, 21 - Sierpień 2019r.
menu

Przedstawiciele największych lokalnych firm w Zespole Szkół w ramach SZPiK-u

Na terenie Zespołu Szkół w Głogówku podjęto kolejne działania w ramach organizacji "Szkolnego Punktu Informacji i Kariery" . W dniu dzisiejszym nastąpiło podpisanie listu intencyjnego mającego na celu sformalizowanie współpracy naszej szkoły z przedsiębiorstwami działającymi na lokalnym rynku pracy.

Na uroczystym spotkaniu gościliśmy właścicieli, prezesów oraz przedstawicieli firm: Multiserwis Sp. z o.o., Filplast Sp. z o.o., Bischof + Klein Polska GmbH Sp. K., Krzysztof Cichon Internationale Transporte Sp. z o.o. oraz Morawiec Transport Sp. z o.o.

Podczas rozmów ustalono wstępnie, iż oficjalne otwarcie SZPIK-u z udziałem Marszałka Województwa Opolskiego, Starosty Prudnickiego, Burmistrza Głogówka oraz przedstawicieli lokalnych środowisk edukacyjnych i społecznych nastąpi z końcem maja 2019r. Szkolny Punkt Informacji i Kariery umożliwi młodzieży szkół ponadpodstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych świadome przygotowanie do planowania przyszłej kariery zawodowej w oparciu o profesjonalne doradztwo zawodowe. Powyższe przedsięwzięcie powstaje w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”, którego koordynatorem w naszej placówce jest Andrzej Cichoń – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2019-04-26, godz.: 12:31
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 917570