PERSPEKTYWY
Dewiza

Środa, 3 - Czerwiec 2020r.
menu

UROCZYSTE OTWARCIE SZKOLNEGO PUNKTU INFORMACJI I KARIERY

W dniu wczorajszym, w Zespole Szkół w Głogówku odbyło się uroczyste otwarcie zaaranżowanego przez lokalne firmy Szkolnego Punktu Informacji i Kariery w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”.

Na gali gościliśmy m.in. Marszałka Województwa Opolskiego, Opolskiego Kuratora Oświaty, Zastępcę Starosty Prudnickiego, Dyrektora Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, Burmistrza Głogówka, właścicieli, prezesów i przedstawicieli firm: Multiserwis Sp. z o.o., Filplast Sp. z o.o., B+K Polska GmbH Sp.K., Krzysztof Cichon Internationale Transport Sp. z o.o., Morawiec Transport Sp. z o.o. , jak również przedstawicieli lokalnych środowisk edukacyjnych i społecznych.

Podczas uroczystości omówiono efekty współpracy z lokalnym biznesem , projekty dotyczące szkolnictwa zawodowego w woj. opolskim oraz dokonano uroczystego otwarcia pracowni SZPIK-u. Podpisana została również umowa o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół oraz przedstawicielami najważniejszych, lokalnych firm, mająca na celu propagowanie i podnoszenie efektów kształcenia , jak również wspieranie szkolnictwa zawodowego oraz pozyskiwanie nowych pracowników, szczególnie wśród ludzi młodych.

Szkolny Punkt Informacji i Kariery umożliwi młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych świadome przygotowanie do planowania przyszłej kariery zawodowej w oparciu o profesjonalne doradztwo zawodowe.

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2019-06-14, godz.: 12:27
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 1036531