PERSPEKTYWY
Dewiza

Sobota, 29 - Luty 2020r.
menu

Nasi logistycy na symulatorze nauki jazdy pojazdem ciężarowym

Uczniowie kształcący się w zawodzie Technik logistyk mieli okazję przekonać się, jak wygląda codzienna praca kierowcy samochodu ciężarowego. 7 października nasi uczniowie uczestniczyli w szkoleniu na symulatorze do nauki jazdy zawodowych kierowców pojazdów ciężarowych w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu . Jest to nowo powstały i pierwszy w kraju punkt ,gdzie można przeprowadzać tego typu szkolenia.

Kierowca pracuje w identycznych warunkach jak w kabinie prawdziwego pojazdu, trzeba zapiąć pasy, włączać światła, kierunkowskazy, wycieraczki itp. Można mu zaprogramować różne warunki jazdy (mgła, gołoledź, deszcz) oraz różnego rodzaju przeszkody do pokonania (zwierzęta leśne, nagłe awarie innych pojazdów itp.).

Zajęcia w laboratorium były ciekawe a nasi logistycy wrócili z bagażem doświadczeń, co z pewnością zaowocuje podczas prowadzenia różnych typów pojazdów drogowych. Wyjazd studyjny był możliwy dzięki uczestnictwu Zespołu Szkół w projekcie „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”, którego koordynatorem w naszej placówce jest p. Andrzej Cichoń.

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2019-10-08, godz.: 10:21
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 992706