PERSPEKTYWY
Dewiza

Piątek, 27 - Styczeń 2023r.
menu

MAMY PRAWDZIWYCH ARTYSTÓW

Lepią maszkarona, modelują w glinie, tworzą płaskorzeźby ? uczniowie z Zespołu Szkół w Głogówku po raz pierwszy wzięli udział w zajęciach sztukateryjnych. Cieszą się one wielkim zainteresowaniem, ponieważ w ich trakcie ujawniają się nowe talenty.

Zajęcia uczą twórczego myślenia i precyzji, dzięki nim młodzież będzie w przyszłości zwracać uwagę na elementy dekoracyjne i architektoniczne w Głogówku. ?Uczniowie będą projektować ornamenty z elementów gotowych i z półproduktów ? mówi Maria Kupczak ? Zajadacz, artysta plastyk ? Będziemy wykonywać także gzymsy, a pod koniec stycznia uczestnicy kursu nałożą barwniki na gipsowe elementy i będą je złocić. ? Zapewnia pani Maria. Po ukończeniu zajęć młodzież będzie potrafiła zrobić formy gipsowe, przeprowadzić małą renowację detali, precyzyjnie zdobić i tworzyć płaskorzeźby. ?Chciałabym umieć zrekonstruować uszkodzone elementy architektoniczne, lubię rzeźbić w glinie, sprawia mi to ogromną przyjemność? ? mówi Joanna Ossendowska z klasy 3 Technikum, uczestniczka warsztatów. ? ?Zrobiłam już maszkarona, teraz czekam tylko na jego odlew? ? przekonuje Asia. Pod koniec stycznia 2012r. w Zespole Szkół w Głogówku zostanie zorganizowana wystawa wszystkich prac uczniów. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków Budżetu Państwa 10% w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej z Republiką Czeską.

newsduze/banerczpl.png

Autor tekstu: Anna Borucka

Publikacja aktualności: 2012-01-04, godz.: 10:00
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301 , kom: 500-212-954
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki , Deklaracja dostępności
Licznik odwiedzin: 1544690