PERSPEKTYWY
Dewiza

Czwartek, 4 - Czerwiec 2020r.
menu

ZAJĘCIA W LABORATORIUM BRANŻOWYM RZPWE W OPOLU

Uczniowie kształcących się w zawodzie Technik Informatyk mieli okazję przekonać się jak wygląda praca z robotami firmy KUKA. 27 lutego uczestniczyli w warsztatach branżowych w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Poznali najpopularniejsze obszary zastosowania robotów przemysłowych na świecie, układ sterowania KRC4 compact oraz budowę i działanie systemu KUKA. Młodzież zapoznała się z oprogramowaniem i za pomocą panelu sterowania poruszała się na wyznaczonych osiach rysując pisakiem i przenosząc kostki w wyznaczone punkty.
Poznała też inne zastosowania automatyki i elektroniki przemysłowej np. przy sterowaniu symulatorem jazdy samochodem ciężarowym w trudnych warunkach. Zajęcia w laboratorium były ciekawe a nasi informatycy wrócili z bagażem kolejnych doświadczeń. Wyjazd studyjny był możliwy dzięki uczestnictwu Zespołu Szkół w projekcie „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”.

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2020-03-02, godz.: 06:26
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 1037237