PERSPEKTYWY
Dewiza

Piątek, 27 - Styczeń 2023r.
menu

CZESI NAUCZYLI NAS RZEŹBIĆ W DREWNIE

Współpraca jest korzystna i przyszłościowa, dlatego powinniśmy się jej nauczyć i ją stosować.

W trakcie cyklu zajęć warsztatowych uczniowie nabyli unikatowe umiejętności oraz przyswajali wiedzę poprzez działania związane z odtwarzaniem i obróbką elementów architektonicznych. Uczyli się tego w Czechach. Nauczyciel przedmiotów zawodowych w Szkole Organowej w Krnovie pan Jiri Holinka pokazał uczniom, w jaki sposób wycinać wzory i kształty w drewnie. Najpierw odrysowali szablon, potem go zdobili. Nauczyli się precyzji oraz metod wycinania wzorów. W ciągu 4 dni samodzielnie stworzyli rzeźbę. ?Zdziwiło mnie to, że potrafię wyrzeźbić wzór w drewnie, w trakcie zajęć wszystkich bolały palce, bo zadanie wymagało dużo siły? ? mówi Wioletta Golonka z klasy 2Technikum. Uczniowie uczestniczą w projekcie pt. ?Polsko-czeskie warsztaty sztukatorskie ? młodzież ratuje zabytki architektury pogranicza? współfinansowanym ze środków EFRR oraz ze środków Budżetu Państwa 10% w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska. W Czechach byli w dniach 10-13 stycznia 2012r. wraz z opiekunem A. Borucką.

newsduze/banerczpl.png

Autor tekstu: Anna Borucka

Publikacja aktualności: 2012-01-20, godz.: 08:00
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301 , kom: 500-212-954
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki , Deklaracja dostępności
Licznik odwiedzin: 1544632