PERSPEKTYWY
Dewiza

Środa, 21 - Sierpień 2019r.
menu

Najnowsze informacje z naszej szkoły

« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  10  , (...)  18  , (...)  24  , (...)  33  ,  34   | następna strona »
News

MATURA ROZPOCZĘTA !

Publikacja: 2019-05-07, godz.: 09:16
6 maja punktualnie o godzinie 9.00 nasi maturzyści rozpoczęli maturalny maraton. Na początek język polski i …. „Dziady” cz.3, których nikt się nie spodziewał. W opinii maturzystów tegoroczny egzamin z języka polskiego nie należał do łatwych, lecz mamy nadzieję, że nasi uczniowie uzyskają same dobre wyniki. W kolejnych dniach czekają ich zmagania matematyczne oraz język angielski. Drodzy Maturzyści życzymy połamania pióra !
Czytaj całość aktualności »
News

DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁE 3 LATA ! – KLASA 3 LO

Publikacja: 2019-04-29, godz.: 09:10
To był dla nas niezapomniany czas , spotkaliśmy fajnych nauczycieli i zawarliśmy mnóstwo nowych znajomości. Wynosimy z tej szkoły bagaż wspomnień, nowych doświadczeń i zdobytej wiedzy. Cieszyliśmy się, gdy mogliśmy reprezentować naszą szkołę w różnych zawodach i konkursach, miło wspominamy wszystkie nasze wycieczki i oczywiście Studniówkę. Podczas pobytu w tej szkole towarzyszyły nam chyba wszystkie możliwe emocje, był śmiech i były łzy, chwile radości i chwile zwątpienia i stresu. Jednak nikt z nas nie żałuje wyboru tej szkoły i każdy z nas zostawia tutaj cząstkę siebie. Drodzy Nauczyciele, Koledzy i Koleżanki dziękujemy za te 3 lata i mamy nadzieję, że będziecie nas miło wspominać. Trzymajcie za nas kciuki na maturze !!!
Czytaj całość aktualności »
News

ROZDANIE ŚWIADECTW W KLASIE MATURALNEJ

Publikacja: 2019-04-29, godz.: 08:18
26 kwietnia w auli szkolnej odbyła się uroczystość rozdania świadectw uczniom klasy 3 LO oraz słuchaczom LOdD. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i dyplomami. Nasi absolwenci pożegnali się z nauczycielami dziękując za trud i poświęcenie włożony w ich edukację i wyrazili słowa uznania dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do ich sukcesu edukacyjnego. Trzymając dumnie w swoich dłoniach świadectwa ukończenia szkoły nasi absolwenci pożegnali się słowami Gabriela Marqueza: „Nie płacz, że się skończyło , tylko uśmiechaj, że Ci się to przytrafiło”. A my żegnamy się z naszymi absolwentami życząc im podejmowania dobrych decyzji, powodzenia w przezwyciężaniu trudności w dorosłym życiu , no i oczywiście jak najlepszych wyników egzaminu maturalnego !
Czytaj całość aktualności »
News

Przedstawiciele największych lokalnych firm w Zespole Szkół w ramach SZPiK-u

Publikacja: 2019-04-26, godz.: 12:31
Na terenie Zespołu Szkół w Głogówku podjęto kolejne działania w ramach organizacji "Szkolnego Punktu Informacji i Kariery" . W dniu dzisiejszym nastąpiło podpisanie listu intencyjnego mającego na celu sformalizowanie współpracy naszej szkoły z przedsiębiorstwami działającymi na lokalnym rynku pracy.
Czytaj całość aktualności »

INFORMACJA

Publikacja: 2019-04-24, godz.: 17:41
Na dzisiejszej konferencji Rady Pegagogicznej została podjęta decyzja o odwołaniu strajku w Zespole Szkół w Głogówku. ⚠️⚠️⚠️ W związku z tym faktem zajęcia w ZS Głogówek, od dnia jutrzejszego tj. 25.04.2019r., będą odbywały się zgodnie z planem lekcji, opublikowanym na stronie internetowej.
Czytaj całość aktualności »
News

WYMIANA MŁODZIEŻY UCZNIOWIE ZS Z WIZYTĄ W FULDZIE

Publikacja: 2019-04-24, godz.: 08:24
Grupa uczniów z Zespołu Szkół wraz z opiekunem p. K. Strzodą , pełni wrażeń wrócili z kilkudniowego wyjazdu do Niemiec w ramach wymiany młodzieży ze szkołą w Fuldzie. Nasi uczniowie zostali ciepło przyjęci i ugoszczeni przez ich niemieckich rówieśników. Była to świetna okazja, aby podszkolić język niemiecki oraz bliżej poznać kulturę i zwyczaje niemieckie. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają lekcje w niemieckiej szkole, zwiedzili bio-gospodarstwo, gdzie sami mogli tworzyć przeróżne wypieki, a także wybrali się na wycieczkę do Eisenach – miasta Jana Sebastiana Bacha. Dla wszystkich uczestników wymiany było to niezapomniane doświadczenie i przeżycie oraz okazja do zawiązania nowych znajomości a nawet przyjaźni. Uczniowie z Niemiec przyjadą do Głogówka z rewizytą już we wrześniu !
Czytaj całość aktualności »

KOMUNIKAT DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W GŁOGÓWKU

Publikacja: 2019-04-19, godz.: 11:23
SZANOWNI PAŃSTWO! Rodzice, Uczniowie

W poczuciu troski o tegorocznych maturzystów Grono Pedagogiczne, w tym osoby strajkujące, zdecydowało o ich sklasyfikowaniu w dniu 24 kwietnia 2019 r.Umożliwi to dopuszczenie do egzaminów maturalnych, do których nasi uczniowie powinni przystąpić, by móc realizować swoje marzenia.

W związku z powyższym, komitet strajkowy poinformował mnie, że podjął decyzję o zawieszeniu strajku, dlatego też wznawiamy w dym dniu zajęcia.

Jednakże, jak poinformował szkolny komitet strajkowy, nie oznacza to, że protest nauczycieli nie będzie dalej kontynuowany. O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco na szkolnej stronie internetowej.

Mam nadzieję, że sytuacja nie wymknie się spod kontroli i będziemy mogli godnie pożegnać naszych maturzystów wręczając im świadectwa ukończenia szkoły. Czas strajku jest dla nas wielkim, wspólnym egzaminem z odpowiedzialności, który musimy zdać jak najlepiej. Tworzymy wspólnotę, nie zapominajmy o tym!

Pozdrawiam Społeczność Uczniowską, Rodziców oraz wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy, życząc wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych.

Dyrektor Zespołu Szkół w Głogówku

Artur Stochmiałek


Czytaj całość aktualności »
News

WESOŁYCH ŚWIĄT

Publikacja: 2019-04-08, godz.: 07:30
News

XXVI WIELKIE DYKTANDO ORTOGRAFICZNE W KRAPKOWICACH

Publikacja: 2019-04-04, godz.: 08:34
3 kwietnia odbyło się XXVI Wielkie Zamkowe Dyktando Ortograficzne w Krapkowicach. Siedmioro naszych uczniów zmierzyło się z trudami polskiej ortografii. Możemy się pochwalić II miejscem, które wywalczył Marek Orlik z klasy 3 LO oraz V miejscem, które zajęła Nikola Białek z klasy 1 T. Gratulujemy !
Czytaj całość aktualności »
News

KONKURS „OŚMIU WSPANIAŁYCH” CZYLI, POMAGAMY INNYM. NASZ UCZEŃ WYRÓŻNIONY !

Publikacja: 2019-04-03, godz.: 08:24
Wolontariusze Zespołu Szkół niejednokrotnie udowadniali, że można na nich liczyć, jeśli chodzi o bezinteresowną pomoc innym. 1 kwietnia w Prudniku odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień w IV edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych” . W ramach konkursu uczniowie przedstawili swoją działalność w ramach wolontariatu. Do konkursu przystąpiło siedmiu najlepszych wolontariuszy z powiatu prudnickiego. Wśród nich znalazł się nasz uczeń – Michał Karel z klasy 3 Technikum, który zdobył wyróżnienie. Gratulujemy !
Czytaj całość aktualności »
« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  10  , (...)  18  , (...)  24  , (...)  33  ,  34   | następna strona »
Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 917514