PERSPEKTYWY
Dewiza

Sobota, 14 - Grudzień 2019r.
menu

Najnowsze informacje z naszej szkoły

« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  11  , (...)  21  , (...)  27  , (...)  38  ,  39   | następna strona »
News

POMAGAMY W OBSŁUDZE REGIONALNEGO TURNIEJU OLIMPIAD SPECJALNYCH

Publikacja: 2019-11-28, godz.: 08:16
26 listopada w Hali Sportowej w Głogówku odbył się Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Unihokeju. W turnieju udział wzięło 5 zespołów reprezentujących szkoły specjalne województwa opolskiego. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie Zespołu Szkół, pomagali jako wolontariusze przy organizacji zawodów. Postawa godna pochwały. Dziękujemy dziewczętom z klasy 2 T.
Czytaj całość aktualności »

RUSZYŁA XX EDYCJA AKCJI „GÓRA GROSZA”

Publikacja: 2019-11-27, godz.: 16:30
Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach odbywa się wielka zbiórka monet. Tradycyjnie nasza szkoła również angażuje się w to przedsięwzięcie. Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działania dla dobra potrzebujących. Droga młodzieży ZS pomagajmy innym, gdyż jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Czytaj całość aktualności »
News

OGÓLNOPOLSKI KONKURS GEOGRAFICZNY „GEO-PLANETA”

Publikacja: 2019-11-26, godz.: 10:32
W naszej szkole odbył się dzisiaj Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta”. Wzięło w nim udział 16 uczniów klas Technikum. Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu złożonego z 30 pytań. Wyniki testu zostaną ogłoszone 31 marca 2020. Udział w konkursie z pewnością przyczyni się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu geografii regionu, Polski i świata. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.
Czytaj całość aktualności »
News

KONKURS WIEDZY O HIV,HBV,HCV

Publikacja: 2019-11-22, godz.: 10:39
21 listopada w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne konkursu organizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Prudniku „Zakażenie wirusami krwiopochodnymi: HIV, HBV, HCV” dla uczniów szkół średnich powiatu prudnickiego. W eliminacjach szkolnych najlepsi okazali się Samuel Ratajczyk (kl.1TG)), Milena Surowiec (kl.1TP) oraz Dawid Pryczek (kl.2T), którzy będą reprezentować naszą szkołę w finale tego konkursu 2 grudnia w Prudniku. Uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w eliminacjach a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Czytaj całość aktualności »
News

PRÓBNE MATURY ROZPOCZĘTE!

Publikacja: 2019-11-19, godz.: 10:22
Punktualnie o godz. 9.00 uczniowie klasy 4 T rozpoczęli zmagania z próbnymi arkuszami maturalnymi. Na początek język polski, jutro matematyka a potem języki obce oraz geografia. To dobra okazja, aby nasi maturzyści sprawdzili , jaki materiał muszą jeszcze nadrobić, aby spokojnie podejść do majowego egzaminu.
Czytaj całość aktualności »
News

IV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNEJ

Publikacja: 2019-11-19, godz.: 07:21
15 listopada uczniowie 2 i 3 klasy technikum logistycznego wzięli udział w IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej. Konkurs organizowany jest przez Uniwersytet Gdański. Poziom I etapu był dość trudny materiał dotyczył głównie transportu i spedycji. W olimpiadzie udział wzięli: Chojecka Agata 3t,Rogala Szymon 3t, Schmidt Karol 3t, Kontny Natalia 2t, Gałka Magdalena 2t, Twardy Emilia 2t. Organizatorem szkolnego etapu olimpiady była p. Agata kowalska-Małek.
Czytaj całość aktualności »
News

POWIATOWA GALA NAUKI I SPORTU

Publikacja: 2019-11-15, godz.: 07:21
Uroczysta Powiatowa Gala Nauki i Sportu. Nasi uczniowie wyróżnieni za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Gratulujemy!!!
Czytaj całość aktualności »
News

WYJAZD STUDYJNY NASZYCH LOGISTYKÓW

Publikacja: 2019-11-14, godz.: 18:29
Uczniowie kształcący się w zawodzie Technik logistyk mieli okazję przekonać się, jak wygląda praca w przedsiębiorstwach branży transportowo-spedycyjno-logistycznej i produkcyjnej. 13 listopada odwiedzili Centrum Logistyczne Paul Schockemoehle Logistics sp. z o.o. w Krapkowicach oraz zakład produkcyjny stocznię DAMEN w Kędzierzynie – Koźlu, gdzie młodzież miała okazję zobaczyć , jak wygląda proces magazynowania i obrotu towarem, jak również, w jaki sposób budowane są statki. Inicjatorem wyjazdu studyjnego był p. Andrzej Cichoń. Celem wyjazdu było zaznajomienie młodzieży z rzeczywistym funkcjonowaniem placówek opisywanych w szkolnych podręcznikach oraz nawiązanie bliższej współpracy z firmami działającymi w pobliżu naszej szkoły.
Czytaj całość aktualności »
News

ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ. SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ W K-KOŹLU

Publikacja: 2019-11-14, godz.: 13:20
Młodzież Zespołu Szkół uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami WKU w K-Koźlu, którzy przybliżyli uczniom tematykę związaną z nowym rodzajem sił zbrojnych – Wojskiem Obrony Terytorialnej (WOT). Nasi goście poinformowali również uczniów, jakie warunki należy spełnić, aby zostać żołnierzem, jak również zapoznali z bogatą ofertą wojska.. Więcej informacji znajdziecie w specjalnych ulotkach dostępnych w szkolnym sekretariacie.
Czytaj całość aktualności »
News

II FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Publikacja: 2019-11-14, godz.: 12:26
W dniu 12 listopada zespół wokalny, działający od niedawna w naszej szkole, wystąpił w MGOK-u w Głogówku podczas II Festiwalu Pieśni Patriotycznej, wykonując a'cappella piosenkę pt. "Rozkwitały pąki białych róż". Skład zespołu podczas występu : Ewelina Kampa, Milena Surowiec, Dominika Kuźniar 1TP, Nicole Kowalska 1WP, Karolina Kochmaniewicz 1WP. Gratulujemy koleżankom udanego debiutu poza szkołą, a wszystkich chętnych do śpiewania zapraszamy. Kontakt u Eweliny lub u opiekuna zespołu - p. I. Czai.
Czytaj całość aktualności »
« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  11  , (...)  21  , (...)  27  , (...)  38  ,  39   | następna strona »
Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 960922