PERSPEKTYWY
Dewiza

Wtorek, 21 - Wrzesień 2021r.
menu

Najnowsze informacje z naszej szkoły

« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  12  , (...)  23  , (...)  30  , (...)  42  ,  43   | następna strona »

"Hejt...."

Publikacja: 2020-12-19, godz.: 10:53
„Hejt ukrywa się pod maską nienawiści, kompromitowania, obrażania, znęcania się i dręczenia. I teraz uważaj: Twoje dziecko może być ich ofiarą. Albo sprawcą”.


Czytaj całość aktualności »

Nauka zawodu

Publikacja: 2020-12-02, godz.: 09:15
Zajęcia prowadzone w ramach praktycznej nauki zawodu mogą odbywać się w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych. Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika. Rozwiązania te przewiduje rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie wchodzi w życie 30 listopada 2020 r. Link do rozporządzenia https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200002087
Czytaj całość aktualności »

Czy młodociani pracownicy z branżowych szkół I stopnia w okresie zawieszenia zajęć od 9 do 29 listopada mają obowiązek świadczyć pracę?

Publikacja: 2020-11-10, godz.: 11:18

Młodociani pracownicy z branżowych szkół I stopnia są zwolnieni z tego obowiązku (art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19)

potwierdzenie GOV
Czytaj całość aktualności »

INFORMACJA DLA MŁODOCIANYCH PRACOWNIKÓW I PRACODAWCÓW

Publikacja: 2020-10-26, godz.: 09:08
W okresie od 24 października do 8 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.
Link do strony

Czytaj całość aktualności »
News

Projekt EDUKO „Nie taki zwykły las"

Publikacja: 2020-10-26, godz.: 06:23

W dniu 30.09.2020 r. młodzież Zespołu Szkół w Głogówku uczestniczyła w ramach programu dotacyjnego EDUKO – BARDZO MŁODA KULTURA 2019 – 2021 – OPOLSKIE w projekcie „ Nie taki zwykły las. Reportaże z Łambinowic ‘’. W ramach projektu 30 uczniów obejrzało projekcję filmu edukacyjnego, zwiedziło wystawę stałą w Muzeum, wysłuchało dwóch bardzo ciekawych wykładów oraz autokarem przejechało po ścieżkach historyczno – przyrodniczych w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach, gdzie historyk i leśnik wygłosili swoje prelekcje.

Młodzież po powrocie i przemyśleniach napisała 8 reportaży, które wysłaliśmy do Muzeum. Czekamy na wyniki konkursu.


Czytaj całość aktualności »
News

ALEKSANDER DEVOSQUES-CUBER GOŚCIEM ZS MAGAZINE ORAZ SZKOLNEJ TV

Publikacja: 2020-10-20, godz.: 11:38
Kolejny ciekawy wywiad przeprowadzony przez naszych młodych redaktorów z ZS Magazine oraz Szkolnej TV. Tym razem gościliśmy w Regionalnym Muzeum w Głogówku ,gdzie przeprowadziliśmy ciekawy wywiad ze znanym historykiem sztuki, witrażystą i muzealnikiem, obecnie dyrektorem głogóweckiego muzeum – p. Aleksandrem Devosques-Cubrem. Wywiad już wkrótce do przeczytania w najbliższym wydaniu ZS Magazine oraz do obejrzenia w Szkolnej TV a w nim m.in. opowieści o naszym zamku , rodzinie Oppersdorfów i świecie sztuki. Śledźcie nas na bieżąco !
Czytaj całość aktualności »
News

AKTYWACJA UCZNIOWSKICH KONT GMAIL - CLASSROOM

Publikacja: 2020-10-16, godz.: 07:20

INFORMACJA - przypominamy w jaki sposób uzyskać dostęp do kont służbowym classroom. Dotyczy to klas pierwszych dziennych jak i szkół zaocznych od tego roku(szkoły zaoczne zostaną systematycznie dodawane), pozostałe klasy używają kont już aktywowanych w poprzednim roku szkolnym. Niestety jesteśmy zmuszeni do ponownego powrotu takiej formy nauczania :(

1. Pierwszy link opisuje, jak krok po kroku dokonać aktywacji swojego konta. Przypominamy, że nie tworzymy NOWEGO konta, aktywujemy już gotowe.

INSTRUKCJA AKTYWACJI

2. Jeżeli po prawidłowej analizie instrukcji nadal będzie występował problem z logowaniem, skorzystaj z formularza kontaktowego, pomożemy.

FORMULARZ KONTAKTOWY

3. Informujemy, że aplikacjia Google ClassRoom nie jest przeznaczona wyłącznie na komputery. Można ją pobrać w prosty sposób, całkowicie za darmo również na telefony komórkowe i korzystać. Polecamy !!

4. Po prawej stronie naszej strony został umieszczony button z aplikacją Google ClassRoom - można z niego skorzystać by w prosty sposób dostać się na leckje.


Czytaj całość aktualności »

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Publikacja: 2020-09-16, godz.: 11:37

W ten piątek, 18 września 2020r., rozpoczynamy zajęcia w Liceum Ogólnokształcącym w Głogówku. Nowych słuchaczy jak i tych z V semestru zapraszamy na godzinę 16:00.

Plan lekcji zamieszczony zostanie na stronie szkolnej w dniu jutrzejszym.


Czytaj całość aktualności »
News

ŚLUSARZE ZACZYNAJĄ PRAKTYKI W MULTISERWIS

Publikacja: 2020-09-09, godz.: 14:23

W tym roku dwóch uczniów naszej szkoły w zawodzie ŚLUSARZ podjęło pracę w firmie MULTISERWIS z Krapkowic. Dołączyli tym samym do 6 uczniów drugiej klasy w zawodzie MONTER IZOLACJI PRZEMYSŁOWYCH.

Multiserwis to firma zdecydowanie przyjazna pracownikom młodocianym. Uczniowie są dowożeni na praktyki transportem zorganizowanym przez firmę. Każdy otrzymał wyprawkę w postaci plecaka, piórnika i koszulki a także karnet na basen. Uczniowie mają również gwarancje zatrudnienia po skończeniu szkoły.

ŻYCZYMY POWODZENIA!


Czytaj całość aktualności »
« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  12  , (...)  23  , (...)  30  , (...)  42  ,  43   | następna strona »
Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301 , kom: 500-212-954
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 1314925