PERSPEKTYWY
Dewiza

Wtorek, 27 - Październik 2020r.
menu

Najnowsze informacje z naszej szkoły

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  11  ,   12   ,  13  , (...)  22  , (...)  29  , (...)  41  ,  42   | następna strona »
News

Bolesław Rawluk (1931-2019)

Publikacja: 2019-02-25, godz.: 11:22
Bolesław Rawluk urodził się w rodzinie urzędniczej dnia 10.10.1931 roku w miejscowości Turylcze, powiat Borszczów w ówczesnym województwie tarnopolskim, obecnie Ukraina. Posiada dwójkę rodzeństwa, siostrę Teofilę i brata Zbigniewa.
Czytaj całość aktualności »
News

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W KOLEJNYM PROJEKCIE ZAWODOWYM

Publikacja: 2019-02-24, godz.: 09:23
11 lutego w Zespole Szkół odbyły się warsztaty dla dziesięciu wybranych uczniów Technikum uczestniczących w projekcie Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy. Wzięli oni udział w seminarium: Planowanie Kariery Zawodowej w Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery Zespołu Szkół w Głogówku. Uczeń, który wypadnie najlepiej podczas szkolnych konsultacji będzie reprezentował naszą szkołę w Opolu. Będą to dwudniowe warsztaty dotyczące tworzenia swojego eportfolia zawodowego a uczestnikami będą najlepsi uczniowie szkół technicznych naszego województwa. Warsztaty odbędą się w Studio Nagrań RZPWE w Opolu. Czekamy na wyniki testu, któremu zostali poddani uczestnicy seminarium , na podstawie których wyłoniony zostanie nasz reprezentant . Inicjatorem przedsięwzięcia w naszej szkole jest p. A. Cichoń.
Czytaj całość aktualności »
News

„MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ” W TEATRZE IM. J. KOCHANOWSKIEGO W OPOLU

Publikacja: 2019-02-21, godz.: 11:24
Uczniowie klasy 1 Technikum 20.02 wybrali się z wizytą do Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu na spektakl „Moralność pani Dulskiej” . Spektakl na opolskiej scenie wyreżyserował Giovanny Castellanos – Kolumbijczyk, którego inscenizacja jest świeżym spojrzeniem na tekst należący do polskiego kanonu literatury dramatycznej.
Czytaj całość aktualności »
News

GŁOGÓWEK - NIEPODLEGŁEJ

Publikacja: 2019-02-20, godz.: 09:21
Młodzież Zespołu Szkół skorzystała z zaproszenia MGOK w Głogówku i w dniu 14.02 uczestniczyła w akademii z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć historię początków Legionów Polskich i przebiegu I Wojny Światowej. Zaprezentowane zostały również mundury i wyposażenie legionisty.
Finalnym punktem uroczystości była projekcja filmu przedstawiającego przemarsz Legionów przez polskie miasta.
Czytaj całość aktualności »
News

BAL STUDNIÓWKOWY 2019

Publikacja: 2019-02-19, godz.: 12:19
Jak co roku, tegoroczni maturzyści – uczniowie klasy 3 Liceum Ogólnokształcącego, spotkali się, by kontynuować szkolną tradycję Balu Studniówkowego.Uczniów, wraz z zaproszonymi gośćmi, Grono Pedagogiczne oraz rodziców ugościła restauracja Salve.
Czytaj całość aktualności »
News

OGŁOSZENIE W SPRAWIE PRACY

Publikacja: 2019-02-04, godz.: 06:24
Praca na stanowisku "Główny Księgowy" w Zespole Szkół w Głogówku. Więcej informacji w ogłoszeniu. OGŁOSZENIE
Czytaj całość aktualności »
News

POWIATOWE ZAWODY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

Publikacja: 2019-01-25, godz.: 09:24
Zespół Szkół w Głogówku był w tym roku głównym organizatorem Licealiady w Halowej Piłce Nożnej Chłopców szkół ponadgimnazjalnych powiatu prudnickiego. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Mateusz Kapnik, Paweł Kawka, Grzegorz Kozak, Dawid Larysz, Łukasz Lazar, Kacper Przybylski, Kamil Sacher, Mateusz Schirmeisen, Alexander Sroka, Michał Szymański, Kamil Winkler (opiekun: p. Jarema Dziedzic).
Czytaj całość aktualności »
News

HAZARD ? NIE, DZIĘKUJĘ. KAMPANIA KAS

Publikacja: 2019-01-25, godz.: 08:20
Czym jest hazard ? Gdzie można się z nim spotkać ? Jakie zagrożenia niesie za sobą hazard ? Na te i inne pytania młodzież Zespołu Szkół otrzymała odpowiedź podczas spotkania z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej na temat odpowiedzialności prawnej oraz problematyki uzależnienia od hazardu . Spotkanie odbyło się dnia 24.01. w ramach kampanii KAS „Hazard? Nie dziękuję ”. Ciekawy wykład przybliżył problematykę hazardu oraz uzmysłowił, iż hazard to nie tylko problemy finansowe, lecz również problemy rodzinne i psychiczne a uzależnienie od hazardu jest porównywalne do najcięższych uzależnień. Więc zanim wejdziesz do salonu gier lub skusi cię gra o pieniądze, zastanów się, czy warto ? Możesz stracić nie tylko swój ostatni grosz…
Czytaj całość aktualności »

KOLEJNY NUMER ZS MAGAZINE JUŻ DOSTĘPNY!

Publikacja: 2019-01-22, godz.: 12:23
Witam Was drodzy Czytelnicy. Kolejny, styczniowy numer naszego magazynu jest już dostępny! Przez ostanie tygodnie w naszej szkole nie wiało nudą. Tegoroczni maturzyści zmierzyli się z maturą próbną a nasi logistycy mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy w dużych firmach. Odbyły się również ciekawe spotkania z przedstawicielami policji, jak i z dietetykiem. Tradycyjnie przekazujemy newsy sportowe oraz bieżące wydarzenia z życia szkoły. Podsumujemy filmowo i literacko rok 2018 i poznamy kolejne pasje naszych kolegów i koleżanek. Polecam również gorąco wywiad z naszym nowym włodarzem miasta – panem Piotrem Bujakiem. Życzę wszystkim przyjemnej lektury.
Czytaj całość aktualności »
News

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ NA POWIATOWYM TURNIEJU W TENISIE STOŁOWYM

Publikacja: 2019-01-18, godz.: 12:35
Uczniowie Zespołu Szkół w Głogówku brali udział w Powiatowym Turnieju w Tenisie Stołowym Szkół Ponadgimnazjalnych „Licealiada 2019”, które odbyły się 17.01 w hali sportowej OSIR w Prudniku. Szkołę reprezentowała ekipa dziewcząt w składzie: Vanessa Boese, Katrina Gaida, Natalia Kontny, Oliwia Sztajn, jak i drużyna męska, w skład której weszli: Tomasz Gola, Paweł Reschka i Paweł Sacher (opiekun drużyny: p. Sławomir Bogocz). Nasi zawodnicy z zaangażowaniem walczyli z konkurentami z innych szkół i po kilku godzinach rywalizacji, trójka naszych sportowców wywalczyła awans do finału wojewódzkiego. A są to: Oliwia Sztajn – IV miejsce, Katrina Gaida – VI miejsce i PawełSacher – IV miejsce. Gratulujemy awansu !
Czytaj całość aktualności »
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  11  ,   12   ,  13  , (...)  22  , (...)  29  , (...)  41  ,  42   | następna strona »
Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 1116281