PERSPEKTYWY
Dewiza

Wtorek, 21 - Wrzesień 2021r.
menu

Najnowsze informacje z naszej szkoły

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  11  ,   12   ,  13  , (...)  23  , (...)  30  , (...)  42  ,  43   | następna strona »
News

Przedstawiciele największych lokalnych firm w Zespole Szkół w ramach SZPiK-u

Publikacja: 2019-04-26, godz.: 12:31
Na terenie Zespołu Szkół w Głogówku podjęto kolejne działania w ramach organizacji "Szkolnego Punktu Informacji i Kariery" . W dniu dzisiejszym nastąpiło podpisanie listu intencyjnego mającego na celu sformalizowanie współpracy naszej szkoły z przedsiębiorstwami działającymi na lokalnym rynku pracy.
Czytaj całość aktualności »

INFORMACJA

Publikacja: 2019-04-24, godz.: 17:41
Na dzisiejszej konferencji Rady Pegagogicznej została podjęta decyzja o odwołaniu strajku w Zespole Szkół w Głogówku. ⚠️⚠️⚠️ W związku z tym faktem zajęcia w ZS Głogówek, od dnia jutrzejszego tj. 25.04.2019r., będą odbywały się zgodnie z planem lekcji, opublikowanym na stronie internetowej.
Czytaj całość aktualności »
News

WYMIANA MŁODZIEŻY UCZNIOWIE ZS Z WIZYTĄ W FULDZIE

Publikacja: 2019-04-24, godz.: 08:24
Grupa uczniów z Zespołu Szkół wraz z opiekunem p. K. Strzodą , pełni wrażeń wrócili z kilkudniowego wyjazdu do Niemiec w ramach wymiany młodzieży ze szkołą w Fuldzie. Nasi uczniowie zostali ciepło przyjęci i ugoszczeni przez ich niemieckich rówieśników. Była to świetna okazja, aby podszkolić język niemiecki oraz bliżej poznać kulturę i zwyczaje niemieckie. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają lekcje w niemieckiej szkole, zwiedzili bio-gospodarstwo, gdzie sami mogli tworzyć przeróżne wypieki, a także wybrali się na wycieczkę do Eisenach – miasta Jana Sebastiana Bacha. Dla wszystkich uczestników wymiany było to niezapomniane doświadczenie i przeżycie oraz okazja do zawiązania nowych znajomości a nawet przyjaźni. Uczniowie z Niemiec przyjadą do Głogówka z rewizytą już we wrześniu !
Czytaj całość aktualności »

KOMUNIKAT DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W GŁOGÓWKU

Publikacja: 2019-04-19, godz.: 11:23
SZANOWNI PAŃSTWO! Rodzice, Uczniowie

W poczuciu troski o tegorocznych maturzystów Grono Pedagogiczne, w tym osoby strajkujące, zdecydowało o ich sklasyfikowaniu w dniu 24 kwietnia 2019 r.Umożliwi to dopuszczenie do egzaminów maturalnych, do których nasi uczniowie powinni przystąpić, by móc realizować swoje marzenia.

W związku z powyższym, komitet strajkowy poinformował mnie, że podjął decyzję o zawieszeniu strajku, dlatego też wznawiamy w dym dniu zajęcia.

Jednakże, jak poinformował szkolny komitet strajkowy, nie oznacza to, że protest nauczycieli nie będzie dalej kontynuowany. O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco na szkolnej stronie internetowej.

Mam nadzieję, że sytuacja nie wymknie się spod kontroli i będziemy mogli godnie pożegnać naszych maturzystów wręczając im świadectwa ukończenia szkoły. Czas strajku jest dla nas wielkim, wspólnym egzaminem z odpowiedzialności, który musimy zdać jak najlepiej. Tworzymy wspólnotę, nie zapominajmy o tym!

Pozdrawiam Społeczność Uczniowską, Rodziców oraz wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy, życząc wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych.

Dyrektor Zespołu Szkół w Głogówku

Artur Stochmiałek


Czytaj całość aktualności »
News

WESOŁYCH ŚWIĄT

Publikacja: 2019-04-08, godz.: 07:30
News

XXVI WIELKIE DYKTANDO ORTOGRAFICZNE W KRAPKOWICACH

Publikacja: 2019-04-04, godz.: 08:34
3 kwietnia odbyło się XXVI Wielkie Zamkowe Dyktando Ortograficzne w Krapkowicach. Siedmioro naszych uczniów zmierzyło się z trudami polskiej ortografii. Możemy się pochwalić II miejscem, które wywalczył Marek Orlik z klasy 3 LO oraz V miejscem, które zajęła Nikola Białek z klasy 1 T. Gratulujemy !
Czytaj całość aktualności »
News

KONKURS „OŚMIU WSPANIAŁYCH” CZYLI, POMAGAMY INNYM. NASZ UCZEŃ WYRÓŻNIONY !

Publikacja: 2019-04-03, godz.: 08:24
Wolontariusze Zespołu Szkół niejednokrotnie udowadniali, że można na nich liczyć, jeśli chodzi o bezinteresowną pomoc innym. 1 kwietnia w Prudniku odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień w IV edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych” . W ramach konkursu uczniowie przedstawili swoją działalność w ramach wolontariatu. Do konkursu przystąpiło siedmiu najlepszych wolontariuszy z powiatu prudnickiego. Wśród nich znalazł się nasz uczeń – Michał Karel z klasy 3 Technikum, który zdobył wyróżnienie. Gratulujemy !
Czytaj całość aktualności »
News

SPOTKANIE UCZNIÓW TECHNIKUM Z PRZEDSTAWICIELEM FIRMY LKW WALTER

Publikacja: 2019-04-02, godz.: 10:24
W dniu 1.04.2019r odbyło się spotkanie uczniów klas technikum z przedstawicielem firmy LKW Walter - wiodącą na europejskim rynku ładunków całopojazdowych firmą transportową. Przedsiębiorstwo zajmuje się transportem intermodalnym na szeroką skalę. Zatrudnia średnio 4000 pracowników biegle posługujących się językami obcymi. LKW Walter zajmuje się nie tylko transportem, ale również produkcją kontenerów oraz wynajmuje samochody, naczepy, a także magazyny. Przedstawiciel firmy zachęcał uczniów do współpracy z firmą.
Czytaj całość aktualności »
News

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” CZYLI, OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2019

Publikacja: 2019-04-01, godz.: 09:26
To już kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 19 marca w MGOK w Głogówku odbyły się eliminacje gminne turnieju, w którym swoich sił spróbowali również uczniowie naszej szkoły. Drużyna w składzie: Grzegorz Kozak, Dawid Polaczy, Natalia Kowalska, Natalia Kontny, Patrycja Gaida, Michał Karel (opiekun: B. Burek) zmierzyła się z testami, w których należało wykazać się znajomością wiedzy pożarniczej. Jak na prawdziwych strażaków przystało, nasza drużyna dzielnie stawiła czoło turniejowym wyzwaniom, rezultatem czego trójka naszych uczniów dostała się do etapu powiatowego. Są to: Grzegorz Kozak (kl. 3 T) – 1 miejsce, Natalia Kontny ( kl. 1 T) – 2 miejsce, Michał Karel ( kl. 3 T) – 3 miejsce. Gratulujemy !
Czytaj całość aktualności »
News

WIOSENNY FESTYN SPORTOWY

Publikacja: 2019-03-22, godz.: 10:27
Pierwszy dzień wiosny – 21 marca, przywitaliśmy sportowo. Samorząd Uczniowski zorganizował festyn sportowy, podczas którego uczniowie mogli wziąć udział w zawodach w piłkę nożną, badmintona, a także można było wypróbować swoje strzeleckie umiejętności w szkolnej strzelnicy. Pomimo tego, że pogoda nas w tym dniu nie rozpieściła, sportowe rozgrywki i dobra zabawa wiosennie nas rozgrzały.
Czytaj całość aktualności »
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  11  ,   12   ,  13  , (...)  23  , (...)  30  , (...)  42  ,  43   | następna strona »
Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301 , kom: 500-212-954
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 1314941