PERSPEKTYWY
Dewiza

Czwartek, 2 - Kwiecień 2020r.
menu

Najnowsze informacje z naszej szkoły

« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  11  , (...)  21  , (...)  28  , (...)  39  ,  40   | następna strona »

PLANY KONSULTACJI

Publikacja: 2020-03-25, godz.: 09:32
Informujemy, że na stronie internetowej, w zakładce Aktualne plany lekcji, zostały zamieszczone pliki z terminami konsultacji. Prosimy uczniów o zapoznanie się z obowiązującymi dniami i godzinami.
Czytaj całość aktualności »
News

Funkcjonowanie ZS Głogówek

Publikacja: 2020-03-13, godz.: 14:33

Szanowni Państwo :

W obecnej sytuacji, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, informujemy, że Zespół Szkół w Głogówku od dnia 16 marca 2020 r. aż do odwołania będzie zamknięty dla petentów. Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego 500-212-954 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej sekretariat@zsglogowek.pl.
Czytaj całość aktualności »
News

Komunikat Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej ws. pracowników młodocianych

Publikacja: 2020-03-13, godz.: 08:16

W związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży, zalecamy pracodawcom zwolnienie pracowników młodocianych, w tym uczniów będących młodocianymi pracownikami, zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.).


Czytaj całość aktualności »

Komunikat w sprawie sposobu postępowania wobec młodocianych pracowników zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego w okresie zawieszenia zajęć w szkołach zawodowych

Publikacja: 2020-03-12, godz.: 19:33
Szanowni Państwo :

W nawiązaniu do wczorajszego Komunikatu w sprawie sposobu postępowania wobec młodocianych pracowników zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego w okresie zawieszenia zajęć w szkołach zawodowych - i w związku z kolejną falą pytań i wątpliwości – Związek Rzemiosła Polskiego przedstawia dodatkowe informacje, uzupełniające stanowisko w przedmiotowej kwestii, które mamy nadzieje przyczynią się do uporządkowania niektórych wątpliwości;


Czytaj całość aktualności »

Informacja dla uczniów, rodziców oraz pracodawców.

Publikacja: 2020-03-11, godz.: 14:22
Od jutra, tj. 12 marca 2020 r. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół. Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły, realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Proszę na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej Zespołu Szkół w Głogówku.
Czytaj całość aktualności »
News

3. miejsce naszej drużyny siatkarskiej w Licealiadzie

Publikacja: 2020-03-05, godz.: 15:21
W Hali Sportowej w Głogówku 05.03 odbył się powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Średnich „Licealiada 2020”. Nasi chłopcy dzielnie walczyli i ostatecznie zajęli 3 miejsce (opiekun: Sławomir Bogocz). Na najwyższym podium stanęli zawodnicy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku a drugie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół Rolniczych również w Prudniku. Gratulujemy naszym chłopakom, jak i pozostałym drużynom uczestniczącym w turnieju.
Czytaj całość aktualności »
News

ZAJĘCIA W LABORATORIUM BRANŻOWYM RZPWE W OPOLU

Publikacja: 2020-03-02, godz.: 06:26
Uczniowie kształcących się w zawodzie Technik Informatyk mieli okazję przekonać się jak wygląda praca z robotami firmy KUKA. 27 lutego uczestniczyli w warsztatach branżowych w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Poznali najpopularniejsze obszary zastosowania robotów przemysłowych na świecie, układ sterowania KRC4 compact oraz budowę i działanie systemu KUKA. Młodzież zapoznała się z oprogramowaniem i za pomocą panelu sterowania poruszała się na wyznaczonych osiach rysując pisakiem i przenosząc kostki w wyznaczone punkty.
Czytaj całość aktualności »
News

W tym roku DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Publikacja: 2020-02-27, godz.: 09:23
To właśnie dziś (27.02.2020) w naszej szkole odbyły się zajęcia, w których organizator przypomniał młodzieży o zasadach panujących w sieci oraz promował działania na rzecz pozytywnego wykorzystania zasobów Internetu. Zwrócono szczególną uwagę na to, że obecnie każdy człowiek korzysta z komunikatorów, portali internetowych i powinien pamiętać o tym, że w sieci nie jesteśmy anonimowi. Każdy ruch w Internecie pozostawia jakiś ślad. Młodzież podjęła dyskusję dotyczącą minusów i plusów, jakie daje dostęp do sieci oraz oglądnęła materiały edukacyjne związane z nadużywaniem Internetu i bezmyślnym wrzucaniem niestosownych zdjęć i treści w sieć.
Czytaj całość aktualności »
News

Bal Studniówkowy 2020

Publikacja: 2020-02-04, godz.: 10:29
Jak co roku, tegoroczni maturzyści – uczniowie klasy 4T oraz słuchacze oddziału dla dorosłych, spotkali się, by kontynuować szkolną tradycję Balu Studniówkowego. Uczniów, wraz z zaproszonymi gośćmi, Grono Pedagogiczne oraz rodziców ugościła restauracja Salve. Podczas uroczystego Balu nie zabrakło pięknych kreacji, tortu z płonącymi świecami oraz tradycyjnego tańca – poloneza, którego uczniowie zatańczyli wraz z nauczycielami. Z pewnością ten wieczór pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników Balu. Wspólna zabawa i tańce pozwoliła choć na chwilę zapomnieć, że już za kilkadziesiąt dni ten najważniejszy egzamin- egzamin maturalny. Po szampańskiej zabawie, teraz już tylko … NAUKA.
Czytaj całość aktualności »
« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  11  , (...)  21  , (...)  28  , (...)  39  ,  40   | następna strona »
Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 1008475