PERSPEKTYWY
Dewiza

Środa, 13 - Listopad 2019r.
menu

Najnowsze informacje z naszej szkoły

« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  11  , (...)  20  , (...)  26  , (...)  36  ,  37   | następna strona »
News

Zagrożenia związane z e-papierosami – MEN i GIS ostrzegają!

Publikacja: 2019-11-07, godz.: 12:24
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.
Czytaj całość aktualności »
News

44. OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Publikacja: 2019-11-07, godz.: 11:24
7 listopada odbyła się 44. Olimpiada Języka Angielskiego pod hasłem: Lepsza znajomość języków obcych jednym z głównych warunków zbliżenia między narodami, zorganizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu. Dzień wcześniej odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Olimpus. W obu konkursach udział wzięli uczniowie klas 1TP, 1TG, 2T, 3T oraz 4T. Jak co roku, zadania konkursowe odznaczały się bardzo wysokim stopniem trudności, jednak mamy nadzieję, że naszym uczniom uda się zdobyć wystarczającą ilość punktów, aby przejść do kolejnego etapu. Trzymamy kciuki!
Czytaj całość aktualności »
News

KRÓTKA „ODSKOCZNIA” OD NAUKI CZYLI, RELAKS W PARKU TRAMPOLIN

Publikacja: 2019-11-04, godz.: 16:51
Uczniowie klasy 1TP i 3T w Parku Trampolin w Opolu. Młodzież miała okazję uczestniczyć w zajęciach z wykwalifikowanymi trenerami. Zajęcia, które mają formę gier i zabaw, uczą pracy i kooperacji w grupie, inteligencji emocjonalnej w trakcie rywalizacji oraz budowania wzajemnych więzi i relacji. Świetna zabawa pozwoliła choć na chwilę zapomnieć o nauce i szkolnych problemach.
Czytaj całość aktualności »
News

UCZNIOWIE ZS W PROJEKCIE „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA”

Publikacja: 2019-11-04, godz.: 16:42
W m-cu październiku rozpoczął się kolejny, czwarty już etap projektu „Razem Dla Bezpieczeństwa” – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego, w którym biorą udział nasi uczniowie. W ramach projektu prowadzone będą zajęcia dziennikarskie (szkolna gazeta i szkolna tv), strzeleckie, a także zajęcia związane z pracą w naszym szkolnym radiowęźle, który zostanie równocześnie unowocześniony. A prace nad modernizacją radiowęzła już ruszyły pełną parą !
Czytaj całość aktualności »
News

POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ CZYLI, DZIEŃ INTEGRACJI KLAS PIERWSZYCH

Publikacja: 2019-10-24, godz.: 21:37
Najmłodsza brać uczniowska Zespołu Szkół wzięła udział w spotkaniu integracyjnym w szkolnym parku. W happeningu udział wzięli uczniowie klas 1TP, 1 TG, 1WP oraz 1WG. Młodzież brała udział w różnych konkurencjach i zabawach. Była to okazja do bliższego poznania kolegów i koleżanek z klas pierwszych oraz zawierania nowych przyjaźni. Pogoda i humory dopisały i jak stwierdzili uczestnicy – impreza była udana.
Czytaj całość aktualności »
News

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POWIATOWEGO URZĘDU PRACY W PRUDNIKU

Publikacja: 2019-10-24, godz.: 20:38
Uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w wykładzie na temat rynku pracy oraz przydatności do zawodu. Młodzież zapoznała się z aktualnymi ofertami pracy oraz dowiedziała się, które zawody warto wybrać na podstawie tzw. barometru zawodów 2019, jak również, jakie są możliwości dofinansowania w przypadku założenia własnej działalności. Spotkanie prowadził p. Dawid Wysiecki – doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach współpracy z firmą Multiserwis.
Czytaj całość aktualności »
News

NASI UCZNIOWIE – MŁODOCIANI PRACOWNICY FIRMY MULTISERWIS W VIII MISTRZOSTWACH POLSKI MONTERÓW IZOLACJI PRZEMYSŁOWYCH

Publikacja: 2019-10-24, godz.: 19:30
Młodociani pracownicy firmy Multiserwis Sp. z o.o. a zarazem nasi uczniowie ZS wzięli udział w VIII Mistrzostwach Polski Monterów Izolacji Przemysłowych w Opolu. Podczas tego przedsięwzięcia młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach , konkursach blacharskich, jak również zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami, co pozwoliło im poszerzyć ich wiedzę oraz nabyć nowe zawodowe doświadczenia.
Czytaj całość aktualności »
News

XII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA

Publikacja: 2019-10-24, godz.: 17:38
23 października w Zespole Szkół odbyły się zawody I stopnia XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w których wzięło udział 24 naszych logistyków . Mamy nadzieję, że uda im się przejść do kolejnego etapu. Trzymamy kciuki ! Wyniki już 6 listopada.
Czytaj całość aktualności »
News

ZS MAGAZINE I SZKOLNA TV W HOTELU SALVE WYWIAD Z PIOTREM I EWĄ POREMBA

Publikacja: 2019-10-24, godz.: 08:27
Z cyklu „Nasi absolwenci robią kariery” kolejny ciekawy wywiad. Redaktorzy ZS Magazine i Szkolnej TV tym razem wybrali się do restauracji i hotelu Salve, aby porozmawiać z ich właścicielami p. Piotrem i Ewą Poremba. Już za kilka dni wywiad będzie można obejrzeć w sieci oraz przeczytać w naszej gazecie. Śledźcie nas na bieżąco !
Czytaj całość aktualności »
News

LEKCJA HISTORII W ŁAMBINOWICACH

Publikacja: 2019-10-20, godz.: 18:33
Uczniowie klasy 4 T zwiedzili Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Młodzież miała okazję obejrzeć wystawy oraz krótki film o losach jeńców i początkach obozu. Następnie uczniowie udali się na Stary Cmentarz Jeńców Wojennych, który ma ponad 4,5 ha powierzchni. Wyjazd ten był powodem do refleksji na temat trudnego życia i tragicznego losu wcześniejszych pokoleń, jak i zadumy nad okrucieństwem wojny.
Czytaj całość aktualności »
« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  11  , (...)  20  , (...)  26  , (...)  36  ,  37   | następna strona »
Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 948386